Aktualności

Złota Polska Jesień

„Złota Polska Jesień” powoli odchodzi w zapomnienie, na dworze coraz chłodniej, wyraźnie czuć nadchodzącą zimę, a wraz z nią mróz, śnieg i lód. Zbliża się trudny czas dla wszystkich zwierząt, zarówno tych domowych, jak i żyjących na wolności.

DSCN1952.JPG

Dlatego 15 listopada pracownicy Mrówki w Płońsku złożyli wizytę w  Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza. Odwiedziny nie były niezapowiedziane, poprzedzone zostały kampanią reklamującą w postaci plakatów i ulotek dostarczonych przez firmę Planta.

Każda taka akcja społeczna jest niezmiernie ważna i potrzebna. „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” – przyzwyczajenia i wiedza nabyta w młodości decydują o późniejszym zachowaniu i cechach człowieka. Dlatego od najmłodszych lat trzeba zaszczepić wiedzę i dobre nawyki, tak aby w przyszłości następne pokolenia miały pozytywny wpływ na naszą planetę i środowisko w którym przyjdzie im żyć.

W Płońsku przy współpracy z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2, p. Jarosławem Chylińskim zaplanowana akcja „Zimowa Stołówka” odniosła spektakularny sukces. Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się wszystkiego na temat zachowania ptaków zimujących w Polsce oraz tego w jaki sposób należy im pomóc, by przetrwać cały okres zimowy.

Szczegółowo przygotowana prezentacja pokazała jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, a jakie zostają aby przezimować w Polsce, rodzaje pokarmów dla ptaków oraz podstawowe zasady ich dokarmiania, typy karmników, a także sposoby pomagania ptaszkom żyjącym na wolnym powietrzu.

Profesjonalnie prowadzącej prezentację multimedialną, p. Annie Sobeckiej, nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej pomógł Pan Mrówka, który na koniec wykładu rozdał wszystkim obecnym uczniom próbki zimowego pokarmu, po to, by dzieci samodzielnie mogły wykorzystać wiedzę zdobytą na wykładzie.

Druga, praktyczna część zajęć odbyła się przed szkołą, gdzie zamontowane zostały 2 karmniki. Oczywiście zgodnie z zasadami przekazanymi dzieciom, tj. karmniki muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości, tak by nie miały do nich dostępu różne drapieżniki a także psy i koty.

 Od teraz wszystkie ptaki mogą czuć się bezpiecznie, będąc rozpieszczane przysmakami pochodzącymi od dzieci, które jednogłośnie zadeklarowały, że będą się opiekować ptaszkami, a karmniki przez całą zimę ani razu nie będą puste.

Trzymamy za słowo i będziemy bacznie obserwowali wszystkie gatunki ptaków korzystających z „Zimowej Stołówki”. Do zobaczenia za rok!!!

 

Specjalne podziękowania dla zaproszonych lokalnych mediów, gazety Extra Płońsk i największego portalu internetowego Plonskwsieci za zamieszczenie obszernych relacji z przeprowadzonej akcji „Zimowa Stołówka” a także dla p. Marianny Kozłowskiej, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 za pomoc w organizacji akcji od strony technicznej.

Galeria zdjęć
DSCN1952.JPG
DSCN1921.JPG
DSCN1900.JPG
DSCN1904.JPG
DSCN1934.JPG

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...